Molykote Yağları

Kolay cıvata sökmek için bu yağ kullanılır. Kauçuk karışımlı gres yağ da denebilir. Molykote yağları yüksek ya da düşük sıcaklıklar da bile çalışma özelliklerini kaybetmemektedirler. Günümüz de makine kullanılmakta olan birden fazla işletmeler tarafından molykote ürünleri kullanılmaktadır.
Yüksek performanslı endüstriyel yağlar ve dispersiyonlar;
-Moleykote yüksek performanslı mineral yağlar;
-Molykote yüksek performanslı sentetik yağlar ;
-Moleykote dipsersiyon ürünleri’dir.
Molykote kullanım alanları genel olarak işyerlerinde malzeme üzerlerinde sökülmekte olan cıvata, somun, geçme parçaların tekrardan takılacağı zaman üzerlerine dökülmekte olan molykote markalı gres yağları kullanılarak geri takılmaktadır. Bu şekilde gres yağlarından sökülen cıvata, somun geçme parçalarından sökülen yerlerine tekrar takılması bakımından daha kolay olacaktır.
Sürtünme önleyici kaplama, aşırı yükler ve zorlu çalışmalar yüzey pürüzsüzlüğü olan aşınma yüzeyindeki optimize ederek kuru ve kaygan bir film sağlamaktadır.

Anti- sürtünme kaplama ürünleri olup boya pigmentleri ile micron seviyeleri özel katkı sağlayan düzenli olarak seçilmiş karışımları ve yağların maddelerinin solventler içerisinde en uygun hammadde konsantrelerinin harmanlamasıyla beraber oluşmaktadır ve kuru film yağlama, uzun süreli koruma aşınması sağlamaktadır